Email : info@sayesazan.com

آینده سایبان خودرو

آینده سایبان خودرو
۹۵/۰۸/۱۲

نسل آینده سایبان خودرو و سایبان های پارکینگ چگونه خواهد بود؟

با پیشرفت روز افزون فن آوریهای نوین مسلما به زودی باید منتظر ظهور نسل جدید سایبان خودرو باشیم. اما به نظر شما این سایبان ها چگونه خواهد بود؟

سایبان های خودرو و پارکینگ خورشیدی

در حال حاضر شرکت سایه سازان در حال انجام کار و تحقیق بر رویسایبان هایی پارکینگی است که بر روی آنها به جای پوشش های معمول ، پانل های خورشیدی نصب گردد.با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور ما و مسئله حیاتی حفظ انرژی های تجدید ناپذیر و لزوم استفاده از انرژی های پاک و همچنین افزایش توجه کمپانی های خودرو ساز به تولید خودرو های هیبریدی و برقی ، به نظر میرسد ساخت این گونه سایبان های خودرو هم ایستگاه مناسبی جهت شارژ این نمونه خودرو ها باشد و هم با ذخیره انرژی خورشیدی در طول روز ، منبع روشنایی فضای اطراف خود در شب و زمان تاریکی هوا خواهد بود.

البته برای اجرای پوشش سقف سایبان پارکینگ خودرو با پانل خورشیدی به جای پوشش های معمول از قبیل پوشش های یو پی وی سی مشکلاتی نیز وجود دارد که از آن جمله میتوان به بالاتر رفتن وزن سازه مورد نیاز و هزینه اولیه بالای این نمونه سایبان اشاره نمود.

اما به هر حال باید توجه داشت که  انرژی خورشیدی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اکنون بهترین راه برای تولید انرژی خورشیدی ارزان قیمت از طریق نصب پنل‌های خورشیدی روی سقف پارکینگ‌های عمومی  میباشد. امروزه در سراسر دنیا هواداران انرژی خورشیدی، توجه خود را به سقف سایبان های پارکینگ عمومی که بعنوان بهترین مکان برای نصب صفحات عظیم خورشیدی میباشد معطوف کرده‌اند. دلیل این توجه کاملا ساده و قابل درک است زیرا که سایبان های پارکینگ هم‌اکنون نیز بخش بزرگی از چشم‌انداز شهرها را به خود اختصاص داده‌اند و در وضعیت آب و هوایی گرم، حرارت بسیاری جذب می‌کنند که هیچ استفاده‌ی مفیدی از آن صورت نمی‌گیرد. بنابراین چرا با نصب پنل‌های خورشیدی روی آن‌ها، بهره‌وری مفیدی برای‌شان ایجاد نکنیم؟

سایه سازان نیز به عنوان بخش کوچکی از جامعه برای رسیدن به این هدف تلاش می نماید. .