Email : info@sayesazan.com

نیاز به سایبان خودرو - سایبان پارکینگ

نیاز به سایبان خودرو - سایبان پارکینگ
۹۵/۰۶/۰۶

چرا باید از سایبان پارکینگ برای خودرو استفاده کنیم.

اثرات مخرب اشعه ماورا بنفش بر خودرو های بدون سایبان:

چرا خیلی از رانندگان پارک کردن در سایه را ترجیح می‌دهند؟ آیا گرم شدن خودرو زیر نور آفتاب می تواند به آن آسیب بزند؟ در این مطلب می‌خواهیم به این سوالات پاسخ بدهیم، و در مقدمه باید بگوییم که بله، نور آفتاب می‌تواند به بیرون و داخل خودروی شما آسیب بزند.

  • پارک خودرو در بیرون از سایبان باعث قرار گرفتن رنگ خودرو در معرض اشعه ماورا بنفش خورشی میشود که در نسل جدید رنگ که دارای لایه شفاف است، اکسید شدن اهمیت کمتری دارد اما در عوض اشعه ماورای بنفش به عنوان خطرناک‌ترین عامل از بین برنده لایه شفاف مطرح است که باعث تخریب رزین و زرد شدن لایه شفاف می‌شود.
  • پارک خودرو در محل سایه از گرم شدن بیش از اندازه قطعات پلاستیکی داخل خودرو پیشگیری می کند، قطعات پلاستیکی داخلی خودرو در اثر گرمای بیش از حد گازهایی از خود منتشر می کنند که به علت شیمیایی بودن برای سلامت سرنشینان مضر است. توصیه شده است چنانچه خودرو به مدت طولانی در زیر نور مستقیم خورشید پارک شده است برای چند دقیقه دربها و شیشه ها را باز نموده و به هیچ وجه از کولر و شیشه بسته استفاده ننمایید.
  • از چادر برای ایجاد سایه به جای سایبان استفاده نکنید ، زیرا چادرهای پلاستیکی که در بازار هستند بیشتر باعث صدمه رساندن به رنگ خودرو می شوند، این چادرها زبر هستند و هنگام استفاده خط های بیشماری بر بدنه خودرو به یادگار می گذارند. مشکل دیگری که این چادرهای پلاستیکی دارند این است که با تابش نور مستقیم آفتاب و گرم شدن بر اثر گرما، گازهایی شیمیایی از خود متصاعد می کنند که خود به از بین رفتن رنگ خودرو کمک می کند.

 

  • ترکیب اشعه‌ی فرابنفش و حرارت فوق‌العاده‌ای که ایجاد می‌شود برای لوازم داخل خودرو ضرر زیادی دارد و گاهی تعمیر این لوازم می‌تواند هزینه‌ی سنگینی داشته باشد. داشبورد نسبت به جاهای دیگر کابین خودرو بیشتر تحت نور آفتاب قرار می‌گیرد و حرارت روی آن توسط شیشه‌ی جلو تشدید می‌شود. داشبورد ممکن است در مدت زمان نسبتا کوتاهی رنگش را از دست بدهد. بعضی از موادی که در داشبورد به کار می‌روند در اثر حرارت بیش از حد ترک می‌خورند و یا از هم باز می‌شوند، در این صورت ظاهر زیبای داشبورد از بین می‌رود.مشکلات مشابهی ممکن است برای صندلی‌ها و تودوزی آنها پیش بیاید. صندلی‌ها چرمی اگر به طور مداوم زیر نور آفتاب باشند خیلی زودتر کهنه می‌شوند. در صندلی‌های مشکی و تیره‌رنگ، پریدن رنگ صندلی خیلی بیشتر به چشم می‌آید. در معرض نور آفتاب بودن، همچنین روغن‌های طبیعی چرم را خشک می‌کند و باعث سفت شدن و ترک خوردن آن می‌شود. معمولا خودروسازان از چرم‌های مقاوم به نور افتاب استفاده می‌کنند، اما این چرم‌ها هم اگر بیش از حد زیر نور باشند مقاومت خود را از دست می‌دهند.

با توجه به مطالب بالا می توان نتیجه گرفت که اجرای سایبان مناسب برای پارکینگ خودرو هزینه نیست بلکه جلوگیری از هزینه های سرسام آور ثانویه است. .