Email : info@sayesazan.com

سایبان متحرک پارکینگ (سایبان خودرو متحرک)

سایبان متحرک پارکینگ (سایبان خودرو متحرک)
۹۵/۰۶/۲۷

آیا سایبان های متحرک برای سایبان خودرو مناسب هستند؟

همانطور که میدانیم سایبان هایی که برای پارکینگ خودرو ها اجرا میگردند به دو شکل ثابت و متحرک طراحی و اجرا میگردند. یقینا سایبان متحرک با امکان جمع شدن از فضای حیاط میبایست دارای اولویت و برتری باشد .اما توصیه شرکت سایه سازان اجرای سایبان غیر متحرک است. در زیر علل آن را توضیح میدهیم:

  • سایبان های متحرک به لحاظ هزینه اجرا به نسبت سایبان های ثابت گرانتر می باشد.
  • سایبان جمع شونده معمولا فقط جهت محافظت از خودرو در مقابل آفتاب کارایی دارد و برای تحمل بار برف و یا بارش مقاوم نیستند و به همین دلیل بیشتر در مناطق بیابانی مثل کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مورد استفاده قرار میگیرند.
  • سایبان های پارچه ای علیرغم هزینه بیشتر اجرا نسبت به سایبان های ثابت با پوشش یو پی وی سی طول عمر کوتاهتری داشته و به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمیباشد.
  • سایبان های جمع شونده غالبا دارای موتورهای برقی میباشند که مرتبا نیاز به سرویس و نگهداری داشته و چنانچه در محلی برق نباشد نیز دارای محدودیت اجرا میباشد.
  • مزیت اصلی سایبانهای جمع شونده نداشتن پایه در سمت انتهایی سایبان است که در مورد سایبان ثابت نیز چنانچه پایه های سازه سایبان در محل عبور باشد و ایجاد مزاحمت نماید ، میتوان سایبان پارکینگ را به شکل کششی ، یکطرفه یا حتی بدون پایه و بر روی دیوارهای جانبی اجرا نمود.
  • در دراز مدت اثر گرد و خاک و سایر عوامل جوی بر روی پارچه و سایر پوششهای سایبانهای جمع شونده قابل تمیز نمودن نبوده و این اثرات نمای ظاهری سایبان را نا زیبا میکند که در مورد سایبان اجرا شده با پانل UPVC این مسئله متفاوت بوده و هیچ محدودیتی برای شستشوی مداوم آن وجود نداشته و به راحتی قابل نظافت میباشد.

 

نمونه ای از سایبان ثابت (سایبان غیر متحرک)

سایبان ثابت پارکینگ خودرو

شرکت سایه سازان به منظور احترام به حقوق مشتریان عزیز به صورت کاملا رایگان اقدام به بازدید و ارائه مشاوره جهت اجرای انواع سایبان در محل مورد نظر شما مینماید. .