Email : info@sayesazan.com

مزایای استفاده از ورق های UPVC در سایبان و کانکس

مزایای استفاده از ورق های UPVC در سایبان و کانکس
۹۵/۱۰/۲۳

چرا باید از ورق های UPVC در ساخت سایبان خودرو و سایبان پارکینگ و کانکس استفاده کرد؟

مهمترین مزایای استفاده از ورقهای پوششی و پانلهای UPVC

مقاومت در برابر زلزله:

در یک شرایط آزمایشگاهی کاملاً استاندارد با معیارهای شناخته شده­ی علمی – جهانی , مقاومت ورقهای UPVC بسیار بالاتر از حد متعارف پیش بینی شده مناطق با خطر زلزله واقعی است. از این بابت قطعات سازه پیش ساخته نه تنها با شرایط آزمایشگاهی کاملاً مشابه حوادث واقعی، با موفقیت مواجه شده بلکه در شرایط کاملا طبیعی و واقعی نیز به بهترین حالت از این امتحان سر بلند بیرون آمده است.

نصب سریع:

تجربه ثابت کرده، زمانی که برای ساخت یک سازه مثل پوشش سوله، سایبان های خودرو و پارکینگ های اداری و شخصی، خانهای پیش ساخته و کانکس با قطعات پیش ساخته مذکور صرف می­شود به مراتب کوتاهتر از روش­های سنتی است.

خواص میکانیکی:

مهمترین خواص مکانیکی عبارتند از مقاومت فشاری و خمشی، جهت آزمایش مقاومت فشاری، نمونه ورق UPVC بین دو صفحه صاف و موازی فشرده می شود و نیروی وارده در تغییر شکلهای نسبی مختلف و حداکثر %۱۰ اندازگیری می شود.

مقاومت در برابر حریق :

کیفیت UPVC مصرفی در قطعات پیش ساخته به گونه­ای است که مشتعل نمی­شود و به لحاظ فنی مطابق گروه بندی B قرار می­گیرد .

عایق صوتی :

یکی از محسنات قابل توجه ورقهای UPVC، قابلیت نفوذ ناپذیری صداها از آن است. در صورت بکارگیری پانل دو جداره UPVC با ضخامت ۲ سانتیمتر اختلاف شدت صدا در دو طرف پانل در حدود ۴۰ دسی بل می­باشد. این مقدار ۵ برابر بتن و ۸ برابر بیشتر از دیوار آجری به همان ضخامت می­باشد. در صورت نیاز به درجات بالاتر کاهش صدا، می­توان از پانل به صورت دو جداره استفاده نمود.

انعطاف‌پذیری :

انعطاف‌پذیری پانل های UPVC برای ایجاد اشکال مختلف در خم و قوص­ها و فضاهای داخلی ساختمان، ایجاد فضای مفید بیش‌تر به دلیل ضخامت کم آن، مقاومت در مقابل حرارت و عایق حرارتی، عایق صوتی، کاهش جرم سازه، کیفیت بهتر اجرای اتصالات اعضای سازه‌ای، بازپخش بیش‌تر نیرو به دلیل مکانیزه بودن ساخت پانل‌ها، مقاومت در برابر زلزله، مقاوم در برابر طوفان و گرد باد، تنوع در پوشش، سبکی و سهولت جابجایی، نصب سریع، قابلیت ایجاد انواع شیارهای تأسیساتی، با صرفه و اقتصادی.

قیمت بسیار مناسب:

علاوه بر نصب سریع و آسان، استحکام، سیکی، زیبایی در تنوع رنگ، عایق صدا،گرما، قیمت بسیار مناسب حتی ارزان تر از سایر پوشش های سنتی و قدیمی به بازار عرضه می گردد.