Email : info@sayesazan.com

معایب و مزایای استفاده از سازه فضایی برای سایبان خودرو

معایب و مزایای استفاده از سازه فضایی برای سایبان خودرو
۹۵/۰۹/۲۸

معایب ومزایای استفاده از سازه فضایی برای سایبان خودرو

یکی از سازه هایی که این روزها برای سایبان خودرو و پارکینگ با استقبال مشتریان روبرو شده است سازه فضایی یا SPACE FRAME نام دارد. سازه فضایی که با استفاده از لوله (یا همان مدول) و گوی به هم متصل و اصطلاحا بافته میشوند دارای معایب و مزایای زیر هستند که سایه سازان جهت اطلاع مشتریان بیان مینماید:

سایبان خودرو

سایبان خودرو

 

- مزیت اصلی استفاده از این نوع سایبان به عنوان سایبان پارکینگ خودرو امکان حذف پایه های مزاحم و اجرا در دهانه های بزرگ بدون داشتن پایه در وسط میباشد.

 

سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ

 

- طرح خاص و ظاهر زیبا نیز به عنوان مزیت در طراحی و اجرای این نمونه سایبان میباشد.

 

- اولین ایراد و موردی که برای معایب این سازه سایبان میتوان بیان کرد هزینه بالاتر اجرای آن میباشد . به طور مثال در مقایسه با سازه های پروفیلی حدود ۵۰ درصد گرانتر و پر هزینه تر میباشد.با توجه به اینکه صرفه اقتصادی همیشه برای مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است ، این نمونه سازه به معمولا به عنوان گزینه اول اجرای سایبان پیشنهاد نمیگردد.

 

سایبان ماشین

سایبان ماشین

 

- سازه فضایی با ایجاد فضایی مناسب برای لانه گزینی پرندگان معمولا برای کسانی که سایبان خودرو خود را از این نوع انتخاب نموده اند موجب ناراحتی و شکایت از وجود همیشگی فضولات پرندگان بر روی خودرو میگردد. این موضوع موجب ایجاد ظاهر نا زیبا و کثیف شدن سازه سایبان پارکینگ شده و معمولا راه حل آن اجرای سقف کاذب و کاور کردن قسمت زیرین سایبان میباشد .این موضوع از آن جهت دارای اهمیت است که فضولات پرندگان هم به دلیل دارا بودن مواد اسیدی می تواند به رنگ خودرو آسیب برساند. برای مثال اگر فضله کبوتر برای مدتی روی بدنه خودرو باقی بماند، بعد از پاک کردن آن از بدنه خودرو خواهید دید که رنگ آن قسمت از بدنه با دیگر قسمت ها فرق خواهد کرد.

 

سایبان پارکینک و خودرو مشهد

سایبان پارکینک و خودرو مشهد

 

با توجه به موارد مطرح شده شرکت سایه سازان اجرای این نوع سازه را به عنوان گزینه اول اجرای سایبان خودرو به مشتریان خود پیشنهاد نمی نماید.

 

 

سایه سازان

سایه سازان